Sat 24th Feb

1st XI vs 2nd XI Training match
Havelock

All meet at 8.30am
Passback 9.30am

1st XI Red Tops Hooped socks (same kit for final)

1. R Spence (Seren isn’t available …so play for 2nd XI)
2. H Hanna
3. H Buchanon
4. G Woods
5. E Reid
6. K McKee (Capt)
7. E Gregson
8. R Dougan
9. N Benallal
10. S Mount
11. G Hasson
12. K McDonald
13. A. Gardiner
14. L. McGaw

2nd XI Black Tops Black Socks (1st XI must bring black tops in and give to those who need …. this will be your kit for the semi final vs Rainey )

Dates for your Diaries!!

Have a wee look below for those teams still in cups and shields etc… Make sure you don’t arrange anything for these dates…. just in case…. also to add to this

U13 MUSHA Tournament 5th March ..details TBC but bus leaving at 12.30. 1st match at 1.15 at Edenvilla.

Senior Schools Cup Semi-Finals:
Wednesday 21st February 2018 (Playball, Stormont) 1.30pm Sullivan v Banbridge Academy
3.00pm Friends v Rainey Endowed

Senior Schools Cup Final:
Wednesday 7th March 2018 at 2.00pm (Playball, Stormont)

Kate Russell Tournament:
22nd – 24th March 2018 (Kilkenny College)

Finals Week (Starting week beginning Monday 12th March 2018 @ Playball, Stormont):
Monday 12th
McDowell Cup Final 2.30pm Stormont

Wednesday 14th
U14 Junior Shield sand 1pm

Area Board Tournament:
Tuesday 20th March 2018 (Ballymena Academy)

u12 a and b vs Kilacomaine JHS Fri 23rd Feb away

Get changed at break
Bring a pack lunch with you
Bus leaves at 1pm
Home 4pm-ish!!

U12A Mid Ulster League Match
1. Alana Stewart
2. Charlotte Waugh ( Cpt make sure everyone is available)
3. Leah Rodgers
4. Beth Cordner
5. Abbie McCormick
6. Mya Gray
7. Lara Jeminson
8. Rebekah Baker
9. Mya Campbell
10. Jemima Turkington
11. Megan McPolin
12. Eva McCallister
13. Anna Thompson
14. Mya Campbell

U12B
1. Zara Nummy
2. Zara Brown
3. Joy Mawson
4. Erin Hillis (Cpt make sure everyone is available)
5. Emma O’Neil
6. Rachel McClelland
7. Hollie McKibben
8. Molly Thompson
9. Zoe Stinson
10. Maeve Magowan
11. Hollie Hubert
12. Alana Stewart GK
13. Lucy Speers

U14A Vs LJHS Mid Ulster League Thurs 22nd Feb

Get Changed at lunch
Walk immediately after P7 to Havelock
Passback ASAP 2.40ISH

Rest of hockey group come and watch!!

1. LUCY MACAULEY
2. EMILY MATHERS CAPT
3. LAUREN HANNA
4. TARA MCCAMBLEY
5. LEAH RADCLIFFE
6. AMY SOMERVILLE
7. JODIE SIMMONS
8. EMMA MCPOLIN
9. CHARLOTTE THOMPSON
10. HANNAH SPENCE
11. NADIA RADCLIFFE INJ stay on bench???)
12. SELENA CHAMBERS
13. EMILY SHIELDS
14. KERRY DUNLOP
15. IZZY ANDERSSON

We play Clounagh JHS in the Shield Semi Final … keep an eye out for more details this week. Also keep in mind the final…. see Dates for Your Diaries post!!!

2nd XI 1/4 Final vs Coleraine GS 19th Feb

Ask out of class at 12.40
Get Lunch in sports hall changing rooms
Meet at havelock 1.15 sharp
Passback 2pm

White tops/black socks

Katie McDonald
Pheobe Morgan
SJ Corry
Issy Innocenzi
Claire Waring
Lyndsey Orr
Molly Mathers
Charlotte Farson
Megan Creighton
Seren Jones
Alex Gardiner
Caitlin Lyness
Claire Liggett
Emma Cousins

1ST XI Team info for Wed 21st ….Semi Final Day!!!!

Monday: Bring White tops back in at breaktime.

Tuesday: Training at Havelock (1/2 pitch,normal time)

Wednesday
11.10 Meet at sports hall classroom for final check
11.30 Team Bus leaves
12.15/30ish arrive at Stormont
1.30 Game Time!!!
3.00 Optional Other Semi Final ( even just a half!)
4.30/5ish Home

RED Tops/Hooped Socks

1. R Spence
2. S. Jones
3. H Hanna
4. H Buchanan
5. G Woods
6. E Reid
7. K McKee (Capt)
8. E Gregson
9. R Dougan
10. N Benallal
11. S Mount
12. G Hassan
13. K McDonald
14. A. Gardiner
15. M. Mathers
16. SJ Corry
17. Lauren McGaw

Belfast Telegraph Schools Cup Semi Final

Come and support our 1st XI in the Schools Cup Semi Final as they battle another step forward to retain their Ulster Champions Title.

Sign up will be on Monday and Tuesday at break time and lunch time at the canteen. Cost is £4 including the admissions cost. All seniors and all girl hockey players are allowed to go!!!

So get signed up quick to help support our girls !!!!

Sat 10th Feb vs Sullivan Upper away

All teams meet at Bus 7.40 … Bus leaves at 7.45
Home around 11.30/45ish

Playball Pitches Stormont
U14a
1. LUCY MACAULEY
2. EMILY MATHERS CAPT
3. LAUREN HANNA
4. TARA MCCAMBLEY
5. LEAH RADCLIFFE
6. AMY SOMERVILLE
7. JODIE SIMMONS
8. EMMA MCPOLIN
9. CHARLOTTE THOMPSON
10. HANNAH SPENCE
11. NADIA RADCLIFFE
12. SELENA CHAMBERS
13. EMILY SHIELDS
14. KERRY DUNLOP

U14b
1. LUCY MACAULEY
2. ALEX WARREN
3. SUSIE BLACK
4. SASHA MARTIN
5. SELENA CHAMBERS
6. RACHEL HANNA
7. IZZY ANDERSSON CPT
8. REBECCA GORDON
9. AFFRICA MCBURNEY
10. MADISON MCCARTNEY
11. EVIE MCKINNEY
12. EMILY SHIELDS
13. ANGELA BAKER

S’Upper School pitch
U13a
1. KATIE MCCULLOUGH (GK)
2. SOPHIE MALCOMSON
SWEEPER
3. NATALIE HALE
Defence
4. HOLLY PATTERSON
defence
5. CAITLYN COLGAN
defence
6. RUBY MULLIGAN
MID
7. PIPPA WILSON
MID
8. EMILY CORDNER
MID
9. RUBY WILSON
Forward
10. CAROLYN GROSSMANN©
Forward
11. LUCY COPES
Forward
12. ANNA SHARPE

U13b

KATIE MCCULLOUGH
GK FOR A’S TOO
1. JULIA HERRON
DEFENCE
2. ERIN BELL
DEFENCE
3. ELLIE LINDSAY
DEFENCE
4. ISABELLE MCKENZIE
MID
5. LOTTIE BOYLE
MID
6. EMMA BREEN
MID
7. BONNIE MCKENZIE captain
FORWARD
8. ANNA LITTLE
FORWARD
9. RUBY BUSHBY
FORWARD/MID
10. AMY MACAULEY
DEFENCE
11. EMILY MCDOWELL
MID
12. SELENA CUNNINGHAM
DEFENCE / MID

Senior Cup Games this week……

2nd XI Quarter Final of McDowell Cup vs Coleraine GS

POSTPONED….. MEET AT 1.30 TODAY (WEDNESDAY TO DISCUSS NEXT AVAILABLE DATE)
BRING YOUR RED SHIRT WITH YOU!

1st XI Quarter Final BT Ulster Schools Cup vs RSA
Meet in sportshall classroom at 11am to get RED shirt
Meeting at the club at 3.45pm
5.15pm pass back
PLAYING IN RED SHIRTS

1. R Spence
2. S. Jones
3. H Hanna
4. H Buchanan
5. G Woods
6. E Reid
7. K McKee (Capt)
8. E Gregson
9. R Dougan
10. N Benallal
11. S Mount
12. G Hassan
13. K McDonald
14. A. Gardiner
15. M. Mathers
16. SJ Corry